Projekt 365

365 dní - 9

13. února 2015 v 14:57 | Ely
3. února - Jupí! Máme v Anglii sníh. Ehm..., poprašek? No, něco málo na zemi bylo, ale kolem jedenácté už z toho zbylo jento maličko, co je na fotce, po obědě už bylo pryč všechno, ale alespoň to udělalo malou radost ráno po probuzení.

365 dní - 8

7. února 2015 v 22:17 | Ely
2. února - Musím předem říct, že celý pracovní týden jsem víceméně prolenošila a snažila se dospat víkend, i když se mi to samozřejmě nepovedlo, takže jsem akorát viděla hrozně moc dílů seriálů, na které jsem předtím neměla čas.

365 dní - 7

7. února 2015 v 22:14 | Ely
1. února - Vybrat fotku za neděli je docela náročný úkol. Vzhledem k tomu, že je to den, kdy se vždycky vypravím do centrálního Londýna, brouzdám muzea a památky, tak mám fotek celkem dost. První únorový den jsme s kámoškama se byly podívat na Barbican, což je samo o sobě takové město ve městě. Mimojiné se tady nachází Museum of London, které je zachycuje dějiny Londýna od počátku do součastnosti. Určitě doporučuji navštívit, je tam spoustu interaktivních věcí, hezké ukázky, filmy a myslím si, že bych tam dokázala být delší čas, než jsem byla. Kousek od toho se nachází nemocnice, kde se natáčel například James Bond nebo scéna ze Sherlocka, kde skáče ze střechy. Od tama jsme se vydaly ke katedrále svatého Pavla. Vedle ní se nachází nákupní centrum, kde se výtahem můžete nechaz vyvézt do nejvyššího patra, ze kterého je krásný výhled na Londýn. Následně jsme se přesunuly na Waterloo, kde probíhala akce "Frozen Watereloo". Skupina lidí sezvaných přes facebook na pět minut zamrzla. Původně jsme se chtěly zúčastnit, ale nakonec jsme si říkaly, že bude větší sranda to pozorovat z vršku, jak reagují ostatní, a jak to celé vypadá. V první chvíli to bylo divný, ale čím víc času uplynulo, tak to začalo být lehce strašidelný, a jakmile se lidi opět najednou rozhýbali, tak to vypadalo skvěle.
Z Waterloo je to kousíček k Imperial War Museum, kde se můžete poučit o I. a II.světové válce. První světová je v muzeum naprosto úžasně zpracovaná, 2.světová je na tom o dost hůře, víceméně jsme prošly jen jedno patro tohoto úseku dějin a šly jsme do posledního patra, které je věnoované holokaustu. Myslím si, že mi to stačilo projít rychle, protože na tohle jsem vážně neměla žaludek a nervy. Člověk si opravdu uvědomí všechny ty hrůzy..., bohužel muzeum zavíralo v šest, takže zbytek projdu snad někdy jindy.

365 dní - 5

31. ledna 2015 v 22:30 | Ely
30.ledna - Říkala jsem si, že pátek bude takový pohodový den. Ne. Zrovna nám museli přijít malíři, aby vymalovali stropy v koupelnách a pracovně. Samozřejmě jsem se to dozvěděla půl hodiny před jejich příchodem, ale ok, ničemu to nevadí. Od doby, co tu jsem, tak jsem jednala už se spoustou různých opravářů, vždycky to byli starší Britové. No, zrovna když nemám ani umytou hlavu, nenalíčená a utahaná, se zjeví dva hezcí, mladí a sympatičtí kluci. Pff.
No nic, alespoň s Harleym jsem si udělali krásnou procházku do parku.


365 dní - 4

31. ledna 2015 v 22:22 | Ely
29.ledna - Musím říct, že si pořád nejsem jistá, jestli mám anglické počasí ráda nebo ne. Samozřejmě je super, že tady není taková zima jako u nás, ale na druhou stranu věčně fouká a hlavně nikdy nevím, jak bude. Ve čtvrtek jsem se s jednou slečnou, která bydlí o kousek dál, domlouvaly, že půjdeme se psem ven. Super, svítilo sluníčko, nefoukalo..., v půlce procházky se zatáhla obloha a začaly padat kroupy. Paráda. Trochu jsme zmokly, ale ve chvíli kdy jsem byla v baráku, tak normálnš začalo svítit sluníčko. Tak jsem si udělala čaj, jogurt s medem, ořechy a jahodami, a pustila se do čtení knížky.

365 dní - 3

28. ledna 2015 v 23:07 | Ely
28.ledna - Konečně mi je o dost lépe. Dokonce to bylo uznáno i výše a můžu být zase víc s dětma. A taky jsem se po dlouhé době dostala ven. Hm, zrovna dnešní počasí nebylo ideální. Je sice fajn, že je venku jako u nás na jaře, ale nepředvídatelné přeháňky deště a vítr bych si klidně nechala ujít. Každopádně procházka s Harloušem, Harleym, byla skvělá. Vzhledem k tomu, že ještě neznám všechny ty uličky, tak vždycky někam jdeme, někde vylezeme a záchytný bod je jedna výrazná hospoda naproti myčce aut.
Většinou mám dojem, že z té procházky mám větší radost já, než ten pes. Oproti našim klukům (jo, mám doma stejné plemeno), tak tenhle pes je neuvěřitelný pecivál, který by nejraději jen ležel doma na schodech nebo v pelechu.


Jinak obyčejný den. Pochutnala jsem si na svačině, kdy jsem si po dlouhé době dala záležet a vyhrabala bio bílý jogurt, ořechy, med a jahody. Mňamka. Pak samozřejmě pár skypů (mamce ukázat fotky z Camdenu, babičce se ukázat, že žiju, pokecat s kámošema...) a večerní chystání dětí do postele.

365 dní - 2.

27. ledna 2015 v 21:28 | Ely
27.ledna - Překvapivě moje chřipkou přeplněné dny nejsou nijak zajímavé. Dneska mi mamka volala, že mi poslala antibiotika, tak snad do pátku tady budou, takže další týden budu ok. Volně prodejné léky mi totiž pomalu docházejí. A jinak? Nic. Začala jsem koukat na zvláštní adaptaci venezuelské telenovely. Není totak špatné, jak jsem čekala.


Snídaně - nejdůležitější jídlo dne. A jako obvykle cereálie s jahodami a mlékem, pepermintový čaj a (po dlouhé době) kafé.

365 dní - 1.

26. ledna 2015 v 20:05 | Ely
A je to tu zase. Hrozně ráda bych tenhle projekt někdy dodělala, ale nějak se mi nedaří. Začala jsem znovu někdy v prosinci, ale s mým odjezdem do Anglie jsem prostě jeden den zapomněla a..., chci to udělat pořádně, opravdu mít každý den jednu fotku, takže znovu.

26.ledna - Jak už jsem zmínila, tak jsem v UK. Zatím asi jen tři týdny, ale stejně jsem tu krátkou dobu odskákala chřipkou. Vážně doufám, že je to jen chřipka a není to opravdická angína. V pátek jsem se probudila s tím, že něco není dobře, blbec v sobotu jsem stejně šla ven, no a v neděli jsem už jsem myslela, že umřu, takže ležím v posteli, popíjím čaje a cpu do sebe beechamps v různých formách.

3/365 - 2.1

3. ledna 2014 v 19:47 | Ely
Do nového roku jsem si dala předsevzetí, že se budu víc učit. Zatím to dopadá tak, že do sebe klopím litry kávy, učebnice a poznámky odsunuju stranou, takže dělám vlastně cokoli jiného než učení. Včera jsem pak dočetla Město z popela, které jsem spolu s prvním dílem dostala k Vánocům. Oba díly jsem přečetla během pár dnů, a zítra si prostě musím koupit třetí díl!

3.den - 2.1. 2014

2/365 - 1.1

1. ledna 2014 v 16:52 | Ely
První spánek v roce 2014 byl pro mě kouzelný. Konečně jsem vytáhla extra teplé a měkoučké pyžamo od babičky, nasadila si bačkůrky ve tvaru krávy a dopíjela z lahve broskvové Robby Bubble, pak jsem zalezla do pelechu v dálce stále slyšela magory s rachejtlema a téměř okamžitě usnula.
První leden pak probíhal jako obvykle - rodinný oběd, kde jsme se všichni přecpali, šampaňské, cukroví, další Jim Beam, brambůrky se salsu..., a provinilý pocit, protože jsem si řekla, že bych měla trochu zhubnout v tomhle roce :D2.den - 1.1. 2014

1/365 - 31.12

1. ledna 2014 v 15:09 | Ely
Nad Projektem 365 jsem přemýšlela už několikrát. Dokonce jsem se jednou už do něj pustila a vydržela jsem to asi měsíc, což je celkem slabota. Tentokrát věřím, že bych to mohla dát do konce, hlavně to chci do konce dotáhnout. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně první fotka je tady.

1.den - 31.12. 2013

 
 

Reklama