Únor 2015

365 dní - 9

13. února 2015 v 14:57 | Ely |  Projekt 365
3. února - Jupí! Máme v Anglii sníh. Ehm..., poprašek? No, něco málo na zemi bylo, ale kolem jedenácté už z toho zbylo jento maličko, co je na fotce, po obědě už bylo pryč všechno, ale alespoň to udělalo malou radost ráno po probuzení.


365 dní - 8

7. února 2015 v 22:17 | Ely |  Projekt 365
2. února - Musím předem říct, že celý pracovní týden jsem víceméně prolenošila a snažila se dospat víkend, i když se mi to samozřejmě nepovedlo, takže jsem akorát viděla hrozně moc dílů seriálů, na které jsem předtím neměla čas.


365 dní - 7

7. února 2015 v 22:14 | Ely |  Projekt 365
1. února - Vybrat fotku za neděli je docela náročný úkol. Vzhledem k tomu, že je to den, kdy se vždycky vypravím do centrálního Londýna, brouzdám muzea a památky, tak mám fotek celkem dost. První únorový den jsme s kámoškama se byly podívat na Barbican, což je samo o sobě takové město ve městě. Mimojiné se tady nachází Museum of London, které je zachycuje dějiny Londýna od počátku do součastnosti. Určitě doporučuji navštívit, je tam spoustu interaktivních věcí, hezké ukázky, filmy a myslím si, že bych tam dokázala být delší čas, než jsem byla. Kousek od toho se nachází nemocnice, kde se natáčel například James Bond nebo scéna ze Sherlocka, kde skáče ze střechy. Od tama jsme se vydaly ke katedrále svatého Pavla. Vedle ní se nachází nákupní centrum, kde se výtahem můžete nechaz vyvézt do nejvyššího patra, ze kterého je krásný výhled na Londýn. Následně jsme se přesunuly na Waterloo, kde probíhala akce "Frozen Watereloo". Skupina lidí sezvaných přes facebook na pět minut zamrzla. Původně jsme se chtěly zúčastnit, ale nakonec jsme si říkaly, že bude větší sranda to pozorovat z vršku, jak reagují ostatní, a jak to celé vypadá. V první chvíli to bylo divný, ale čím víc času uplynulo, tak to začalo být lehce strašidelný, a jakmile se lidi opět najednou rozhýbali, tak to vypadalo skvěle.
Z Waterloo je to kousíček k Imperial War Museum, kde se můžete poučit o I. a II.světové válce. První světová je v muzeum naprosto úžasně zpracovaná, 2.světová je na tom o dost hůře, víceméně jsme prošly jen jedno patro tohoto úseku dějin a šly jsme do posledního patra, které je věnoované holokaustu. Myslím si, že mi to stačilo projít rychle, protože na tohle jsem vážně neměla žaludek a nervy. Člověk si opravdu uvědomí všechny ty hrůzy..., bohužel muzeum zavíralo v šest, takže zbytek projdu snad někdy jindy.