Letenka koupena

11. listopadu 2014 v 13:58 | Ely
Když jsem si na facebooku pročítala příspěvky na skupině au-pair, tak jsem si nakonec nebyla jistá, jestli vážně chci odletět. Některé věci se mi zdály docela drsné, rodiny šílené a děti neuvěřitelně ďábelské. Nakonec jsem si přeci jen udělala profil na aupair-worldu s tím, že když se mi žádná rodina nebude zdát, tak přeci k nim jet nemusím. Stejně tak v Anglii si kdykoli můžu sbalit kufry a koupit si letenku domů.

A tak jsem začala posílat automatické zprávy rodinám, které se mi líbili, odmítala jsem ty, které se mi nelíbili, a byla odmítnuta mými vybranými rodinami. Nakonec jsem měla tři rodiny, se kterými jsem si psala, a které se mi vážně zamlouvali. Přišlo mi, že konverzace s nimi je hrozně dlouhá, odepisovali jednou za dlouhý čas a pořád nic moc z toho. Nakonec mě rodina, která se mi líbila nejvíc, odmítla. Pár dní předtím jsem ale narazila na jinou rodinu - Londýn, dvě děti a šest měsíců. Perfektní. Děti nejsou žádná mimča a půl rok je tak akorát, abych zjistila, jestli je tohle něco opravdu pro mě, a nebo si dám přihlášku na magisterské. Paní mi napsala mail s podrobnostmi a zeptala se mě na pár věcí. Všechno se jí líbilo, tak že dáme skype.

(Jedna mobilová z mého dávného výletu)
Skype je pro mě něco jako cesta do pekla. Nerada telefonuji s cizími lidmi v češtině, natož abych se bavila s někým anglicky přes webkameru. Navíc jsem ten den měla mít tyhle rozhovory dva. Napsala jsem si na papír otázky a víceméně celý den čekala. Jedna z rodin se mi ozvala, že skype odložíme, protože jim přišla návštěva, takže jen jeden skype, jenže mezitím jsem se dozvěděla, že výše zmíněná rodina odmítla. Super. Nakonec skype byl super. Byla jsem hrozně nervózní, docela dost jsem se pletla, zapomněla jsem se zeptat na všechny otázky, ale viděla jsem děti. Po skypu jsem si byla jistá, že si mě rodina nevybere, i když mám prý dobrou angličtinu. Ale paní říkala, že se mi do dvou dnů ozve, že má skype ještě s dvěma dalšíma holkama. A světe div se! Po dvou hodinách mi napsala, že by ráda viděla má reference, a jestli se jí budou líbit, tak mě berou, pokud pořád chci.A tak letím na šest měsíců do Londýna. Po sáhodlouhých debatách jsem odpustila od nápadu jet tam 1.1 autobusem z Brna, protože letenky po Novém roce jsou dost drahé. S rodinou jsem se dohodla, že nebude problém přijet o pár dní později, takže druhý týden v lednu letím do Londýna. Zrovna dneska v noci jsem koupila letenku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama