Duben 2013

Den 5| Favorite Alien

11. dubna 2013 v 17:51 | St. Berry |  5. Skladiště
Will:

Mimozemšťani: Dalekové. Nejsou oni roztomilí, s tím svým věčným "exterminate" a kde nic, tu nic? Za všechny ty série, kde se náhodně objevovali a vždycky nějak záhadně přežili díky časovému zámku a všelijakým jiným vychytávkám, jsem si je dost oblíbila. Výjma toho, kdy měli značný podíl na likvidaci devátého Doctora, to jsem na ně byla vážně naštvaná.
Mým druhým oblíbeným mimozemšťanem jsou potom Oodové. Oni jsou prostě úžasní s tím svým mozkem v dlaních a bezbranností, která z toho plyne. Sice je to docela děsivé, obzvlášť představa Ooda s červenýma očima mě doposud zvedá ze židle, ale přesto… Vždyť tak nádherně zpívají!

Den 4| Favorite Villain(s)

6. dubna 2013 v 21:18 5. Skladiště
Will:

Master. Strašně dlouho jsem řešila rozdíl mezi mimozemšťanem a padouchem, vzhledem k tomu, že většina padouchů jsou zároveň mimozemšťani. Ale dobře, nakonec jsem vybrala druhého posledního pána času. Protože je to ukázkový šílenec. Dobře, mučil Doctora, ok. Dokonce zapříčinil smrt mého nejoblíbenějšího desátého. Ale upřímně… když on dokáže tak krásně trpět. Takže vlastně nevím, mám-li to Masterovi zazlívat. Protože já si to užila. A upřímně řečeno, chvílemi mi ho bylo i líto. Kdo by se nezbláznil, kdyby mu věčně něco bubnovalo v hlavě? Mně hrabe, už když slyším nějakou písničku třikrát za sebou. A poslouchat celý život zvuk bubnů?


Fish Fingers & Custard Day

6. dubna 2013 v 19:14 | Nikki Harkness |  5. Skladiště
Třetího dubna proběhl mezinárodní Fisg fingers and custard day. Uběhly totiž už dva roky od chvíle, kdy do seriálu Doctor Who přišel Matt Smith jako nový Doktor. Právě v debutové epizodě se seznámil se svou společnicí Amy, která v té době byla malá holčička, která se snažila přijít na to, co by nově regenerovanému Doktorovi mohlo chutnat - rybí prsty s pudinkovým krémem.Den 3| Least favorite Companion

5. dubna 2013 v 22:30 5. Skladiště
Nikki:

Mou nejméně oblíbenou společnicí byla Martha. Hrozně mě štvala tím, jak je strašně zamilovaná do Doktora, přičemž jsem neměla pocit, že by mezi nimi byla nějaká chemie. Byla trochu jako štěně, které za ním pořád leze. Každopádně mi Martha prostě přišla nesympatická, otravná, nudná a vážně mě v DW nebavila.
Ale samozřejmě nemůžu popřít, že Martha byla chytrá a měla ve svém životě cíl.

Ps: Freema se mi teď, ale hrozně líbí v Carrie diaries.

Den 2| Favorite Companion

3. dubna 2013 v 22:09 | St. Berry |  5. Skladiště
Will:

Rose, kde se mi jenom touláš? S Rose Tyler narážím na podobný problém, jaký jsem měla s Doctorem. Byla první společnicí, kterou jsem s Doctorem viděla a tak nějak jsem si na ni zvykla. A já se hodně nerada loučím s tím, na co si zvyknu.
Každopádně s Tennantem byli spolu naprosto úžasní. A když si vzpomenu, jak jsem trpěla u posledního dílu druhé série… tak snad ani vzpomínat nechci. Každopádně Martha, která byla Doctorovou následující společnicí měla u mě prostě smůlu, protože nejen, že nahradila mou drahou Rose, ale ještě ke všemu si taky na Doctora brousila zuby. To tedy ne!
Na první příčce s Rose se tak nějak zvláštně pohupuje Donna, která tam chvíli je a chvíli ne. Její popichování se s Doctorem a takový ten jejich sourozenecký vztah mě strašně bavil. Mělo to zvláštní kouzlo a bylo to roztomilé. A polodoctor Donna byla naprosto bombastická!

Den 1| Favorite Doctor

2. dubna 2013 v 22:19 | St. Berry |  5. Skladiště
Nikki:

Moc dobře vím, že fanoušci DW se při otázce, který Doktor je nejlepší, dokáží pořádně pohádat a myslím si, že nikdo nikoho nepřesvědčí, že ten jeho oblíbený Doktor je lepší než ten druhý. V první řadě musím říct, že jsem si ještě nenašla čas podívat se na klasické díly DW, takže můžu hodnotit jen nové série a s nimi spojené tři Doktory. A miluju je všechny.